Турција, ама не е ’ол инклузив’ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најдобрите македонски ракометари по повеќе од една деценија одиграа официјален натпревар на националниот тим во Битола, ама не импресионираа. Противникот Турција, според квалитетот, е ривал по мерка за да се покаже надмоќ и да се разгали публиката во преполната сала „Боро Чурлески“, но избраниците на Раул Гонзалес не понудија ’ол инклузив’ игра, согласно турски стандарди.

Тенко некако, и во одбраната и во нападот…Можеби со Грција во Кoжани, ќе се покажат повеќе…

 

 

 

Се вчитува...