У20: Селекторот Јанев го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

Селекторот на женската младинска ракометна репрезентација  Дарко Јанев, го објави списокот на ракометарки повикани за собир и подготовки во рамки на претстојната EHF женска национална недела за подготвителниот период за учеството на светско првенство за девојки до 20 години во Скопје 2024 година.

Собирот на женската младинска ракометна репрезентација е закажан на ден 04.04.2024 (четврток) година со почеток во 09.30 часот во Спортски Центар Борис Трајковски во Скопје

Се вчитува...