Ученикот прв му честиташе на учителот (ФОТО)

Безвременскиот Горан Пандев со два гола против Беневенто стигна до бројката од 100 во кариерата во италијанската Серија А со што влезе во друшто на бесмртните во италијанското првенство.

Првата честитка до капитенот на Македонија нормално, стигна од неговиот наследник Елиф Елмас. Тој на социјалните мрежи сподели фотогорафија посветена на „Гранде Гоче“.

Се вчитува...