УЕФА: Македонски изум – конусите имаат поинаква улога на тренинзите на оваа репрезентација (видео)

Македонскиот тренинг одржан вчера во Букурешт  се најде во центарот на вниманието на европската фудбалска јавност откако УЕФА објави видео од загревањето на нашите фудбалери, со интересна вежба со трчање држејќи ги конусите во рацете.

Овие реквизити обично се користат за дриблинг, но македонскиот стручен штаб им најде и поинаква улога, за добро расположение меѓу фудбалерите.

Се вчитува...