Украина повторно ја матираше македонската одбрана (ВИДЕО)

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Македонија веќе има негатива од 0-2 против Украина во натпреварот од второто коло од  Ц групата на Европското првеснтво.

Стрелец на вториот гол за Украинците беше Роман Јаремчук на асистенција на Андриј Јармоленко кој го постигна првиот погодок.

Голот на Јаремчук можете да го погледнете на следниот линк.

Се вчитува...