Уште еден странец во Академија Пандев: И Хаџановиќ од БиХ

Академија Пандев промовираше уште еден странец во своите редови, Адис Хаџановиќ од БиХ.

„28-годишниот босански интернационалец доаѓа од тимот ФК Олимпик Сараево и ќе претставува ново засилување во средниот ред на нашиот тим“ – информираат од Академија Пандев.

Претходно „пандевци“ се подновија и со Фарук Бихорац кој во минатото играл во неколку српски клубови.

Се вчитува...