Утринско „загревање“ на ладниот Исланд: Репрезентативците на прошетка низ Рејкјавик пред денешниот дуел (ВИДЕО)

Вообичаено на денот на натпреварите, македонските репрезентативци и денеска реализираа заедничка утринска прошетка низ Рејкјавик како „загревање“ на ладниот Исланд за денешниот квалификациски натпревари од Групата Ј на патот кон СП 2022.

Благоја Милевски заедно со своите избраници имаа заеднички мигови во желбата и за релаксација пред мегданот со Исланѓаните…

Се вчитува...