Вајналдум го удвојува водството на Холандија (ВИДЕО)

Џорџињо Вајналдум во 50. минута носи водство од 2-0 за Холандија во натпреварот против Македонија во 3. коло од Ц групата на Европското првенство. Стрелецот на првиот гол Мемфис Депај одлично му асистираше на Вајналдум кој немаше никаков проблем од непосредна близина да го матира Столе Димитриевски.

Голот на Џорџињо Вајналдум можете да го погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...