Вардар Неготино подобар од Прилеп

Вардар Неготино дојде до вториот триумф во Супер лигата, откако на домашен терен го совладаа тимот на Прилеп со 32-28.

Неготинци одиграа одличен прв дел, кој на крајот се покажа како клучен за обезбедување на победата во овој натпревар. И покрај тоа што во вториот дел имаа мали проблеми, а згора на тоа им се повреди и Ѓорѓи Оршеков, сепак Вардар не дозволи да се загрози нивната победа.

Митевски и Адамовиќ со седум гола беа најефикасни кај победничкиот тим, додека Бикоски и Квастек кај гостите со пет беа најдобри на теренот.

Се вчитува...