Вардар – Пелистер: Далеку од ривалитет, и на терен и на трибини (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар и Пелистер се најлутите домашни спортски ривали. Но, само по традиција, само по историја, само на хартија… Денес, посебно во ракометот се далеку од некаква можност за меѓусебен натпреварувачки престиж.

Во рамките на Супер лигата, денеска „вардарци“ повеќе од убедливо славеа против „пелистерци“ со 41-26, во натпревар без некој ривалитет и на терен и на трибини…

[new_royalslider id=”598″]

Се вчитува...