Васоски со победа ја почна ‘одисејата’ на клупата на Академија Пандев

Александар Васоски со победа ја почна сопствената „одисеја“ на клупата на Академија Пандев.

На првиот пријателски натпревар за време на зимските подготовки, „пандевци“ триумфираа против велешки Борец со 2-1.

Марјан Радески и Марио Крстовски во првото полувреме беа стрелци за Академија Пандев, а Александар Мишив беше стрелец за Борец.

Се вчитува...