Велковски стрелец на првиот гол за Македонија во „ерата на Сер Боби“ (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија на најдобар начин г оотвори натпреварот на гостински терен со Исланд во 5. коло од квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар, откако Дарко Велковски стрелаше за 0-1 во 13. минута.

Ова е прв гол за Македонија во „ерата на Сер Боби“ откако на првиот меч во Скопје одигравме без голови против Ерменија.

 

Се вчитува...