Велс со поддршка за Ериксен пред натпреварот со Данска (ФОТО)

Велс и Данска го играат првиот осминафинален натпревар на Европското првенство. Пред почетокот на натпреварот Велшаните на данската репрезентација и подарија дрес со бројот „10“ во чест на Кристијан Ериксен кој колабираше на првиот натпревар на Данска на шампионатот против Финска.

Случката која што досега го одбележа шампионатот и на крајот на задоволство заврши со среќен исход беше колабирањето на Ериксен на мечот против Финска.

 

 

Се вчитува...