Вернер со два брзи гола ги разреши сите дилеми околу победникот (ВИДЕО)

Германија ги решава дилемите околу победникот откако поведува со 0-3 против Македонија во натпревар од 8. коло во квалификациите за Светското првенство во Катар 2022 година.

Тимо Вернер со два брзи гола во мрежата на Столе Димитриевски стави точка на победата на „панцирите“ во Скопје.

 

Се вчитува...