Вест Хем со евро-гол ги сруши „топчиите“… (ВИДЕО)

Арсенал продолжува со игрите „топло-ладно“ во Премиер лигата. Нов пораз за „топчиите“, овој пат во 22. коло од Премиерлигата на гостувањето против Вест Хем со 1-0.

„Чеканите“ ги решија гостите благодарение на прекрасниот погодок на Диклан Рајс во 48. минута од средбата…

Овој пораз го остави Арсенал на петтата позиција на табелата со 41 бод, три помалку од четвртопласираниот Челси.

Се вчитува...