ВИДЕО: Бразилска мајсторија на Да Силва за триумф на „лавовите“ против Работнички

Македонија ЃП триумфираше со 1-0 во првиот четвртфинален натпревар против Работнички од Купот на Македонија.

„Лавовите“ обезбедија предност пред реваншот благодарение на одличниот погодок на Бразилецот Робсон Да Силва во 47. минута од средбата. Најпрво со дриблинг се ослободи од својот чувар, а потоа прекрасно погоди со шут од 20 метри…

Се вчитува...