ВИДЕО: Чуда на паркетот… Секој потег на Лука е вистинско богатство!

Лука Дончиќ со извонредна партија од 25 поени, 17 асистенции и 15 скока донесе победа за Далас против Сакраменто во синоќешниот натпревар од НБА лигата. Словенецот приредуваше вистински чуда на паркетот, а синоќа тоа се однесуваше пред се и на асистенциите за своите соиграчи. Без сомнение, партија за паметење на словенечкиот кошаркар…

 

Се вчитува...