Видео: „Џордан Македонски“ му „скрши кичма“ на Пуидет

Македонија игра егал-полувреме со Естонија и на одмор заминува со израмнети 41-41 во клучниот натпревар за пласман во главните квалификации за СП 2019.

Најатрактивниот потег во полувремето се случи по само неколку минути игра, откако Џордан Теодор извонредно го финтираше противничкиот кошаркар Јан Пуидет. Естонецот не знаеше каде тера, па заврши на подот, за нашиот интернационалец во голем стил да ја заврши оваа соло-акција.

Се вчитува...