ВИДЕО: Драмата во Кил – И Германците грешат, Македа од гол на гол за триумф на Вардар!

Повеќе од драматичен натпревар одигра Вардар во првиот четвртфинален меч од Лигата на шампионите, на крајот триумфирајќи со 28-29 на гостувањето против Кил што го носи на чекор од Ф4 турнирот во Келн.

Иако во финишот „вардарци“ имаа негатива и од три гола сепак на 40 секунди пред крајот стигнаа со голот на Дибиров и до 28-28, за да откако Кил погреши во последниот свој напад, Македа директно од аут во последните секунди погоди за триумф и од 28-29!!!

Инфарктни последни секунди во Кил, кои вреди да се погледнат…

Се вчитува...