ВИДЕО: Драмата во Мец и цепелинот на Јанц со звукот на сирената…

Словенија со цепелин погодокот на Блаж Јанц буквално со звукот на сирената стигна до реми (28-28) во 4. коло од Групата Б на Светското првенство против Тунис.

Тоа реми значеше и дефинитивно обезбедено осминафинале и на Македонија на Мундијалот во Франција… Словенците на пет минути пред крајот имаа негатива од 23-28, но со феноменален финиш стигнаа до 28-28. Погледнете ги последните минути од драмата во Мец…

Се вчитува...