ВИДЕО: Емир Скендери ја шокираше Академија Пандев во Струмица

Академија Пандев и Струга Трим Лум во Струмица од 20 часот го играат последниот натпревар од 1. коло во Првата македонска фудбалска лига.

На 15 минути пред полувремето, Струга ТЛ има предност од 0-1 против составот на Александар Васоски благодарение на голот на Емир Скендери во 25. минута кој луцидно ја искористи индолентноста во одбраната на „пандевци“…

Се вчитува...