ВИДЕО: Еврогол во Купот на Македонија – Иван Николов со „бомба“ од 25 метри во Виница!

Брегалница очекувано води во раната фаза од натпреварот во 1/16-финалето од Купот на Македонија на гостувањето против Слога 1934 во Виница со 0-1.

Уште од 8. минута штипјани поведоа со прекрасниот погодок на Иван Николов.

Николов испрати вистинска „бомба“ од 25 метри за водство на Брегалница од 0-1.

Се вчитува...