Видео: Феноменалниот пресврт на Федерер

Роџер Федерер во неверојатна завршница успеа да го совлада Австралиецот Милман и да стигне до четвртата рунда од Австралија Опен.

Големиот шампион беше на колена, ривалот водеше со 4-8 во супертајбрејкот, но кога многумина го отпишаа Федерер воскресна и со шест поени во низа стигна до фантастична победа.

Погледнете го феноменалниот пресврт на Швајцарецот, кој во кариерата освои шест гранслем трофеи во Мелбурн, последниот во 2018 година.

Се вчитува...