ВИДЕО: Фуриозен старт на дербито – Вардар поведе, Шкендија брзо израмни

Одличен почеток на 61. дерби пресметката меѓу Вардар и Шкендија во 9. коло од Првата македонска фудбалска лига.

По прекрасна акција како од учебник Вардар поведе во 11. минута со голот на Јован Попзлатанов…

Но, во 15. минута со извонреден шут од 18 метри за Шкендија израмни Флорент Рамадани…

Се вчитува...