ВИДЕО: Како Победа ја реши Шкендија…, Макота по двоен обид

Победа со предност од 0-1 ќе го очекува реваншот од четвртфиналето во Купот на Македонија против големиот фаворит Шкендија.

Прилепчани, добро познато дека се „лек“ за тетовци, уште еднаш стигнаа до неочекуван триумф на гостувањето во Тетово. Тимот на Тони Мегленски до триумфот дојде благодарение на погодокот на Макота во 19. минута од средбата…

Се вчитува...