ВИДЕО: Катастрофална грешка во одбраната на Работнички – Хонвед поведе по само 6 минути!

Унгарски Хонвед по само 6 минути игра успеа да ја анулира предноста на Работнички од 2-1 по првиот натпревар од 1. квалификациско коло во Лигата на Европа.

На реваншот во Будимпешта, Хонвед поведе во 6. минута од средбата откако Филип Холендер ја искористи катастрофалната грешка на Деан Митрев во одбраната, кој на 25 метри му ја остави топката на противничкиот фудбалер…

Се вчитува...