Видео: Ландин ја „спушти ролетната“ и го излуде Сегед

Тешко на противниците кога Никлас Ландин ќе влезе во својот препознатлив ритам. Тоа на своја кожа го почувствуваа ракометарите на Пик Сегед, кои во финишот капитулираа пред голманот на Кил, па на реваншот во Унгарија ќе бркаат негатива од (не)достижни „минус седум“.

Погледнете дел од бравурозните интервенции на Ландин, со надеж дека нема во иста форма да го дочека и четвртфиналниот двомеч со Вардар.

Се вчитува...