ВИДЕО: Леброн понижен максимално – Феноменално забивање на Браун

Бостон на убедлив начин славеше против ЛА Лејкерс синоќа во НБА лигата, прекинувајќи ја низата од три порази.

Феноменален беше Џејлен Браун кој натпреварот го одбележа со извонредното забивање, понижувајќи го Леброн Џејмс кој имаше скромна вечер…

Се вчитува...