ВИДЕО: „Монструозно“ забивање на Јанис…, за одбележување на 25-от роденден

Милвоки стигна до 14-та победа во низа во НБА лигата, прегазувајќи ги ЛА Клиперс со 119-91.

Јанис Адедукомбо апсолутно брилјираше за својот 25-ти роденден. Со 27 поени и 11 скока во само 26 минути на паркетот, грчкиот репрезентативец си подари убедлива победа за прослава на роденденот. Си подари и „монструозно“ забивање преку хрватскиот репрезентативец Ивица Зубац кое вреди да се погледне…

Се вчитува...