ВИДЕО: Петковски го доведе Работнички до водство, но Унгарците израмнија со евро-гол од 30 метри

Работнички има 1-1 на полувремето против Хонвед во првиот натпревар од 1. квалификациско коло за Лигата на Европа.

„Романтичарите“ дојдоа до предност со голот на Петар Петковски во 34. минута откако одлично беше проигран во празно од Оливер Пеев…

Но, гостите израмнија во 45. минута со голот Георге Наџи во 45. минута кој испрати вистинска „бомба“ кон голот на Божиновски од околу 30 метри.

Се вчитува...