Видео: Ремек-дело на Депај во дресот на Барса

Мемфис Депај на вториот пријателски меч во дресот на Барселона го постигна и вториот гол, овојпат на гостувањето против екипата на Штутгарт.

Овојпат стануваше збор за ремек-дело на холандскиот ас, кој маестрално прими едно долго додавање и потоа велемајсторски се снајде, во манир на голем стрелец сместувајќи ја топката во мрежата.

 

Се вчитува...