ВИДЕО: Ремек-делото на Дурански – ретко видено на нашите терени!

Шкупи, по пет едноподруго порази, конечно дојде до триумф во македонскиот шампионат. Чаирчани славеа со 2-1 против Силекс на домашен терен со головите на Рон Броја од пенал во 33. минута и Мухарем Сухељ во 38. минута.

Ако нешто е за утеха за Силекс тогаш дефинитивно е погодокот на Филип Дурански во 51. минута од натпреварот. Дурански, без сомнение, го одбележа колото со најубавиот гол на 28-та рунда натпревари од ПМФЛ.

Се вчитува...