ВИДЕО: Ренова со голот на Јусуфи води на полувремето против „пандевци“ во Струмица

Ренова има предност од 0-1 против Академија Пандев во Струмица на полувремето од последниот натпревар од 4. коло во Првата македонска фудбалска лига.

„Гипсарите“, во главно израмнет натпревар низ првите 45 минути, до предноста дојдоа со голот на Фатјон Јусуфи во 24. минута на кого му помогна и Селмани од кого топката се одби и отседна во мрежата на Јовановски по шутот од околу 18 метри…

Се вчитува...