ВИДЕО: Шкендија конечно погоди – По 517 празни-минути Љупче Дориев конечно стрелаше за тетовци!

Шкендија има негатива од 1-2 против Ренова на 20 минути до крајот од 2. коло во Првата македонска фудбалска лига, но ако ништо друго барем стави крај на црната серија без постигнат гол ова лето.

По четири натпревари на европската сцена ова лето и оној од првото коло во ПМФЛ против Тиквеш, Шкендија конечно запиша погодок.

По 517 празни-минути, Љупче Дориев во 67. минута успеа да постигне гол за „црвено-црните“ со кој го намали водството на Ренова од 0-2.

Се вчитува...