ВИДЕО: Смешна грешка на Караорман – подарок гол за Шкендија…, Шкупи и Струга ТЛ се мачат

Шкендија има предност од 0-1 на гостувањето против Караорман во Струга во 1/16-финалето од Купот на Македонија.

Домашните им подарија погодок на тетовци по аматерската грешка пред својот гол, која повеќе од умешно ја искористи Вагнер уште во 10. минута за водство од 0-1…


КУП НА МАКЕДОНИЈА – 1/16 ФИНАЛЕ (прво полувреме)

Караорман – Шкендија 0-1

Слога 1934 Виница – Брегалница 0-2

Кожуф – Тиквеш 0-2

Беласица – Шкупи 0-0

Тетекс – Ак. Пандев 0-3

Гостивар – Пелистер 0-0

Вардар Неготино – Струга ТЛ 0-0

Саса Каменица – Вардар 0-1

Коњаре – Работнички 0-1

Фортуна – Борец 4-1

Карбинци – Победа 0-3

  • Место во осминафиналето во Купот на Македонија веќе обезбедија финалистите од минатата година Македонија ЃП и Силекс, како и Љуботен, Скопје и Воска Спорт.

Се вчитува...