ВИДЕО: Соло акција на Ибраими – Шкендија води со Вардар на „Филип Втори“!

Шкендија води со 0-1 во првиот четвртфинален натпревар од Купот на Македонија против Вардар на „Филип Втори“.

Крунисувајќи ја подобрата игра во текот на целата средба, тетовци до водството дојдоа во 63.минута со погодокот на Бесарт Ибраими кој мајсторски реализираше соло-акција по брз контранапад…

Се вчитува...