ВИДЕО: Спектакуларниот нокаут на Џошуа… Поветкин на земја!

Ентони Џошуа убедливо губеше од одличниот Александар Поветкин во синоќашниот бокс спектакл. Русинот доминираше, за да потоа прими удар во седмата рунда по кој се се промени, и на крај загуби по спектакуларниот нокаут на Џошуа кој ги одбрани ИБФ, ВБА и ВБО појасите.

Џошуа славеше 22 пати во исто толку борби, а 11 години постариот Русин загуби вторпат во кариерата. Во 35 меча, Поветкин загубил само од Кличко и сега од Џошуа…

 

 

Се вчитува...