ВИДЕО: Спектакуларниот нокдаун на Вајлдер…, Фјури на под а мечот без победник

Тајсон Фјури доминираше, според судиското мислење, во 10 од 12 рунди на мечот против Деонтај Вајлдер во битката за ВБЦ титулата во тешка категорија.

Токму затоа се чини кај судиите и беа „неутрализирани“ оние два нокаута кои Фјури ги доби од Вајлдер. Првиот во деветтата рунда, а вториот навистина спектакуларен во 12-та рунда… Фјури остана на под, но сепак се созеде на време и го доврши мечот до крај…

Се вчитува...