Вилијан донесе победа за Челси…. (ВИДЕО)

Челси, иако се мачеше, сепак стигна до посакуваните три бода против Њукасл во 22. коло од Премиерлигата.

„Сините“ до победата од 2-1 стигнаа со погодокот на Вилијан во 57. минута, а на асистенција на Еден Азар…

Претходно, домашните до предност дојдоа со погодокот на Педро уште во 9. минута, но Њукасл дојде до израмнување со голот на Кларк во 40. минута.


Челси, по овој триумф, со 47 бода е на четвртата позиција на табелата, со 10 бода заостанување зад водечкиот Ливерпул.

Се вчитува...