Висок лет на Марио Крстовски во Ѓорче Петров… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Академија Пандев дојде до три бода на ‘жешкото’ гостување против Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

„Пандевци“ може да му заблагодарат, во овој случај, на Марио Крстовски кој имаше блескаво полувреме во главниот град. Два ефектни погодоци со глава на Крстовски во 6. и во 26. минута кои беа доволни за триумф од 2-1 против составот на Жикица Тасевски.

 

 

Се вчитува...