Вистинската дама секогаш стои позади својот сопруг – Мирка му скокна во прегратка на Федерер (ВИДЕО)

Роџер Федерер во неверојатен натпревар успеа во пет сета да го совлада Австралиецот, Џон Милман и да стигне до својата 100. победа на Австралија опен. Тој во последниот сет се врати од негатива од 4-8 во одлучувачкиот супер тај-брејк и стигна до конечен триумф од 10-8. Веднаш по натпреварот неговата сопруга Мирка беше првата која му го честиташе јубилејот на популарниот Федекс во Мелбурн.

 

Се вчитува...