Во Букурешт нема корона: Македонците го окупираа центарот на градот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонските навивачи веќе го окупираа главниот град на Романија пред утрешниот прв натпревар на ЕВРО 2020. Буквално сите локали и ресторани во центарот на Букурешт се „окупирани“ од Македонците кои во еуфорично расположение го очекуваат настапот на македонските репрезентативци.

А, во Букурешт, по олеснување на мерките за заштита од Ковид-19, буквално се функционира како и во периодот пред пандемијата на коронавирусот. Веројатно и романската влада се одлучи да го заживее градот со дозволата навивачите на Европското првенство кои доаѓаат да имаат можност и за забава…

 

 

 

Се вчитува...