Во Струмица се слави – и принова, и победа! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Без никакви проблеми Беласица стигна до убедлива победа од 6-0 против Плачковица во 10. коло од Втората лига – Исток, по која се зацврсти на врвот од табелата пред Брегалница.

Во Струмица денеска имаше многу причини за радост… „Ајдуците“ уште еднаш прославија на домашен терен убедлив триумф на своите миленици, а Крсте Тодоров погодокот во синиот дрес го прослави и на специфичен начин, информирајќи за приновата во своето семејство…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...