Војската на Чоло „капитулираше“ во Баскија (ВИДЕО)

Атлетик Билбао го совлада Атлетико Мадрид со 2-1 во натпревар од 32. коло во Ла лига. Домаќините поведоа со голот на Беренгуер во 8. минута. На 1-1 израмни Савиќ во 77. додека конечните 2-1 ги постави Мартинез во 86.

 

 

Се вчитува...