Вокер е првиот пик на НФЛ драфтот

Тревон Вокер од универзитетот Џорџија е изборот на Џексонвил Џегуарс како прв пик на годинашниот НФЛ драфт кој минатата ноќ се одржа во Лас Вегас. Јагуарите како најлош тим минатата сезона имаа право први да бираат, а таа можност ја искористија за генерацискиот талент и дефанзивен енд од универзитетот Џорџија.

Генерално дефанзивните играчи доминираа на овој драфт, бидејќи оваа генерација немаше некој посебно талентиран квотербек, а во првата рунда во најважната позиција во овој спорт беше одбран само еден, како 20. пик од Питсбург Стилерс Кени Пикет.

 

Се вчитува...