Волфсбург и Ван Бомел се разделија

Ерата на Марк Ван Бомел на клупата на Волфсбург траеше кратко. Холандскиот тренер денеска спогодбено го раскина договорот во „волците“ по поразот на домашен терен вчера од Фрајбург со 0:2.

Волфсбург имаше одличен старт на сезоната, но како одминуваше времето, тимот падна во „криза“, па сега има четири победи и четири порази , и се наоѓа на средината на табелата. Тоа не соодејствува со амбициите на клубот.

Ван Бомел дојде во Волфсбург на почетокот на оваа сезона.

Се вчитува...