Воска Спорт го победи Борец во Велес (ВИДЕО)

Фудбалерите на новиот второлигаш Воска Спорт славеа и на вториот пријателски натпревар за време на летните подготовки пред новата сезона.

Составот на Раде Цицмиловиќ денеска во Велес триумфираше против прволигашот Борец со 0-1. Гостите до триумфот дојдоа со погодокот na Бехар Фета во 76. минута од средбата.

Се вчитува...