Воска Спорт создава супер-тим: Триумф и над Македонија ЃП

Новиот амбициозен второлигаш Воска Спорт од Охрид создава навистина повеќе од респектабилен тим кој во новата сезона од Втората лига – Запад ќе атакува и на прволигашка промоција.

Потврда за тоа се квалитетните тест-дуели на фудбалерите на Воска на кои нижат победи и против македонските прволигаши.

Воска Спорт славеше денеска со 0-1, по погодокот во 42. минута, на гостувањето и против Македонија ЃП, на дуелот кој се одигра на стадионот во Ѓорче Петров.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum