Вркиќ пак меѓу најатрактивните потези на АБА лигата (ВИДЕО)

Во Скопје не може секој да ги совлада Карпош соколи. Вториот македонски клуб кој во оваа сезона настапува и во АБА лигата од натпревар во натпревар покажува дека СЦ „Борис Трајковски“ не е лесна за освојување. Последен тим кој падна во јатото на „соколите“ беше Морнар кој загуби со  75 – 63, а Зоран Вркиќ повторно ги демонстрира своите квалитети преку ново атрактивно забивање.

Потегот на хрватскиот интернационалец доби место во петте најатрактивни потези за изминатиот месец.

 [vionvideo url=”http://ekipa.mk/video/5592a757f6acb7d9fade1c0b4d22ba03.mp4″]

Се вчитува...