Втора лига Запад: Локомотива го сопре Велазерими, победи за Струга и за Гостивар

Струга Трим – Лум и Гостивар ја намалија негативата во однос на лидерот Велазерими, откако овој тим одигра 1-1 на домашен терен против Локомотива. Димков му донесе бод на гостинот, откако Велазерими поведе со погодокот на Калба.

Струга Трим – Лум го искористи домашниот терен за да стигне до нови три бода. Стружани го совладаа Еуромилк со 1-0, со голот на Арбен Тафе во 20.минута, а издржаа во последните дваесетина минути и со играч помалку по исклучувањето на Микица Ѓорѓиевски. Македонија ЃП го победи Зајази со 1-0, а стрелец на голот беше искусниот Боби Божиновски.

Гостивар славеше на гости против Новаци со 1-2. Двоен стрелец за гостиварци беше Бобан Мариќ, додека Илче Талевски го постигна голот за Новаци на овој меч.

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД, 11. КОЛО – РЕЗУЛТАТИВЕЛАЗЕРИМИ – ЛОКОМОТИВА 1-1МАКЕДОНИЈА ЃП – ЗАЈАЗИ 1-0СТРУГА ТРИМ – ЛУМ – ЕУРОМИЛК 1-0НОВАЦИ – ГОСТИВАР 1-2ТЕТЕКС – ЛАБУНИШТА 0-0 

Се вчитува...